Medycyna Estetyczna

Medycyna Estetyczna Lublin

Medycyna estetyczna to szerokie określenie dla dziedziny medycyny koncentrującej się w obrębie leczenia schorzeń, takich jak: blizny, wiotkość skóry, zmarszczki, likwidacją guzków skórnych o łagodnym charakterze, przebarwień, nadmiaru tłuszczu, cellulitu, nadmiernego owłosienia, przebarwień skóry i rumienia w obrębie twarzy i teleangiektazji popularnie zwanych pajączkami.

Tradycyjnie obejmuje dermatologię, chirurgię szczękowo-twarzową, rekonstrukcyjną i chirurgię plastyczną. Nie istnieje odrębna specjalizacja z zakresu medycyny estetycznej. Obejmuje zarówno zabiegi chirurgiczne (liposukcja, lifting twarzy, implanty piersi, ablacja falami radiowymi), jak i niechirurgiczne (napinanie skóry falami radiowymi lub laserami, niechirurgiczna eliminacja tłuszczu, peeling chemiczny), a lekarze wykorzystują najczęściej kombinację obu. Zabiegi medycyny estetycznej są zwykle planowe i wynikają z potrzeb pacjenta.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów przez lekarzy dermatologów należą zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, potocznie określanej jako botox. Może być ona wykorzystywana w obrębie twarzy i szyi celem eliminacji problemów w ich obrębie które nadają im negatywny wydźwięk. Za jej pomocą likwidujemy zmarszczki lub łagodzimy bruzdy. Najczęściej w obrębie czoła i oczu. ponadto ubytki w obrębie tkanki tłuszczowej twarzy prowadzące do pogłębienia cieni są uzupełniane przy pomocy kwasu hialuronowego o różnym stopniu usieciowienia.

Najczęściej zabiegi takie wykonuje się w obrębie policzków, bruzd nosowo wargowych a także brody i ust. Różnego rodzaju preparaty białkowo witaminowe służą do wykonywania powierzchownych ostrzyknięć skóry, nadając jej świeżość i młodszy wygląd. Lasery takie jak laser co2frakcyjny likwidują powierzchowne zmarszczki, blizny, wyrównują koloryt, zwiększają ilość kolagenu w skórze właściwej przekładając się bezpośrednio na poprawę napięcia skóry. Lekarze łącząc wyżej wymienione techniki dążą do likwidacji problemów z którymi zgłasza się pacjent.

" Dr Legrand to miejsce, w którym dbamy o zdrowie i urodę!"

Scroll to Top