Toksyna Botulinowa. Botoks

Toksyna botulinowa Botoks Lublin

Wraz z upływem czasu na naszych twarzach pojawiają się zmarszczki oraz zagłębienia, ponieważ skóra staje się mniej elastyczna. Jest to normalny objaw starzenia się, któremu do pewnego stopnia można zapobiegać.

Jednym z elementów holistycznej terapii anti-aging jest leczenie zmarszczek dynamicznych – powstających na skutek działania mięśni mimicznych – z zastosowaniem preparatu toksyny botulinowej, czyli botoksu.

Okolice, które najlepiej odpowiadają na leczenie przy użyciu botoksu, to czoło – korygować można zmarszczki poprzeczne czoła oraz tzw. zmarszczki lwie tworzące się między brwiami, a także oczy – toksyna botulinowa skutecznie wygładza kurze łapki nasilające się podczas śmiechu. Toksyna botulinowa typu A to oczyszczone białko, które po wprowadzeniu go w niewielkich ilościach do mięśni, powoduje ich czasową relaksację. Znajdujące się pod wpływem działania botoksu mięśnie nie mogą się kurczyć, stąd widocznym efektem klinicznym jest wygładzenie zmarszczek mimicznych. Białko zawarte w preparacie toksyny botulinowej używane jest od ponad 16 lat i zostało dokładnie przebadane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Podobnie jak inne leki, toksyna botulinowa może powodować działania niepożądane, które są stosunkowo rzadkie, niegroźne i z uwagi na czasowe utrzymywanie się efektów działania preparatu, ustępują samoistnie.

Cały zabieg zajmuje tylko kwadrans do pół godziny, w zależności od wielkości leczonego obszaru. Podczas terapii lekarz prosi o wykonanie szeregu min i grymasów, by dzięki temu określić dokładnie działanie mięśni mimicznych twarzy. Następnie przy użyciu bardzo cienkiej igły wstrzykuje się do odpowiedniego mięśnia rozcieńczony preparat botoksu. Iniekcje są niebolesne i nie wymagają dodatkowego znieczulenia, jednak u osób bardzo wrażliwych na ból możliwe jest znieczulenie miejscowe za pomocą kremu.

Pozostające niekiedy po wkłuciach igły drobne siniaczki dają się zamaskować korektorem, tak że pacjent bezpośrednio po zabiegu botoksem może kontynuować aktywność zawodową i towarzyską. Po okresie około 5 do 10 dni zauważalny jest pozytywny efekt toksyny botulinowej w postaci bardziej zrelaksowanego, odświeżonego wyglądu. Wtedy też odbywa się bezpłatna wizyta kontrolna.

" Dr Legrand to miejsce, w którym dbamy o zdrowie i urodę!"

Scroll to Top