Wypełnianie zmarszczek i ust

Wypełnianie zmarszczek i ust Lublin

Obecnie na całym świecie najpowszechniej stosowane są wypełniacze zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, głównie w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, dzięki czemu jest ona sprężysta i nie marszczy się. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody. Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co wpływa na jej stopniowe wysychanie. Dzięki swej zdolności zatrzymywania dużej ilości wody kwas hialuronowy świetnie sprawdza się również jako składnik preparatów do przeprowadzania mezoterapii igłowej (nawilżania i odżywiania skóry od wewnątrz). Tylko prawidłowo uwodniona macierz międzykomórkowa stwarza odpowiednie środowisko dla przemian metabolicznych zachodzących w komórkach skóry właściwej, między innymi w fibroblastach syntetyzujących kolagen i elastynę.

Kwas hialuronowy stanowiący składnik nowoczesnych preparatów wypełniających, pozyskiwany drogą biofermentacji, jest zupełnie bezpieczny – można go stosować bez testów biozgodności, bo nie powoduje reakcji alergicznych.

Dzięki sieciowaniu (nadaniu formy żelu) uzyskuje pożądane własności biomechaniczne, takie jak sprężystość, umożliwiająca podawanie przez cienką igłę, i elastyczność bardzo zbliżoną do własności tkanek miękkich – po podaniu jest niewyczuwalny pod skórą. Sieciowany kwas hialuronowy jest wypełniaczem czasowym, co oznacza, że po pewnym czasie, charakterystycznym dla danego preparatu, (na ogół od 6 do 18 miesięcy) dochodzi do jego stopniowego, naturalnego rozkładu, takiego samego jakiemu podlega nasz własny kwas hialuronowy. Nie jest to wada, lecz zaleta implantów na bazie kwasu hialuronowego, które dzięki tej właściwości dają znikomą ilość póżnych powikłań, w odróżnieniu od stosowanych w przeszłości wypełniaczy zawierających kolagen czy silikon, których obecnie się już nie używa.

Dostępne są różne rodzaje wypełniaczy – preparatów kwasu hialuronowego. Dostosowane są one do wypełniania zmarszczek o różnej głębokości oraz do modelowania konkretnych okolic twarzy, np. inne preparaty stosujemy do implantacji w obrębie płytkich zmarszczek okolic oczu, inne do głębokich fałdów nosowo-wargowych, do przywracania objętości dłoniom, a jeszcze inne do volumetrii czy powiększania i modelowania ust. Od niedawna z bardzo dobrymi efektami wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego stosuje się również jako tzw. nici hialuronowe do zabiegów liftingu, korygujących opadanie policzków czy kontur żuchwy.

" Dr Legrand to miejsce, w którym dbamy o zdrowie i urodę!"

Scroll to Top