Usuwanie makijażu permanentnego

Usuwanie makijażu permanentnego Lublin

Laser picosekundowy – sposób na niefortunne makijaże permanentne

Niektóre tatuaże po upływie czasu przestają być atrakcyjne dla ich posiadacza. Najlepszym sposobem na ich usunięcie jest zabieg laserem picosekundowym. To nowoczesna technologia do likwidacji trwałego tatuażu i makijażu permanentnego. W większości przypadków umożliwia całkowite pozbycie się pigmentu ze skóry. Przeczytaj, na czym polega laserowe usuwanie tatuażu i jakie daje efekty.

Czym jest laser pikosekundowy?

Lasery picosekundow, Piconda z którego korzystamy w naszej klinice, działa w technologii picosekundowej – wyróżnia się ona niezwykle krótkimi impulsami, trwającymi zaledwie pikosekundę. Jednocześnie urządzenie to wykazuje bardzo wysoką moc szczytową. Umożliwia to rozbicie barwnika tatuażu na bardzo drobne cząsteczki, z których usunięciem organizm nie ma najmniejszych problemów.

Jak działa laser do usuwania tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu polega na zniszczeniu barwnika pod skórą za pomocą wiązki światła. W trakcie zabiegu laser rozbija pigment na mikroskopijne elementy, które następnie są wchłaniane przez komórki organizmu (makrofagi) i usuwane na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Energia lasera koncentruje się na tatuażu, podczas gdy reszta skóry jest dla urządzenia praktycznie „niewidoczna”. Odczyn po zabiegu jest niewielki i szybko znika.

Im ciemniejszy tatuaż (i tym samym większy kontrast między rysunkiem a skórą), tym zabieg laserowy jest skuteczniejszy. Najbardziej podatny na działanie światła lasera jest czarny tusz, najmniej – żółty i czerwony. Laser picosekundowy jako jedyny skutecznie radzi sobie z każdym pigmentem.

Wiele osób zastanawia się, czy usuwanie tatuażu laserem jest bolesne. Na podstawie opinii naszych pacjentów możemy stwierdzić, że odczucia bólowe podczas zabiegu są kwestią indywidualną. Zależą nie tylko od progu bólu, ale też od miejsca, w którym znajduje się tatuaż. Można porównać je z odczuciami, towarzyszącymi podczas wykonywania tatuażu.

Laserowe usuwanie tatuażu – efekty

Rezultaty laserowego usuwania tatuażu z wykorzystaniem technologii pikosekundowej są zdumiewające. Pożądany efekt można osiągnąć już po kilku zabiegach.

Dodatkowym działaniem lasera pikosekundowego jest pobudzenie komórek do produkcji kolagenu i elastyny, czego efektem jest obkurczenie skóry w miejscu zabiegowym. Laseroterapia uruchamia naturalne procesy regeneracji skóry. Dzięki temu ciało szybko się goi, staje się gładkie i napięte, bez śladu blizn.

Oferta usuwania makijażu permanentnego Lublin

Zabiegi Usuwanie makijażu permanentnego:

" Dr Legrand to miejsce, w którym dbamy o zdrowie i urodę!"

Scroll to Top