Laser picosekundowy

Laser picosekundowy Lublin

Jednym z najnowocześniejszych zabiegów należących do dziedziny laseroterapii jest tak zwany zabieg przy użyciu lasera picosekundowego. Dzięki wykorzystaniu tej metody można intensywnie zregenerować skórę, odmłodzić ją, a także poprawić jej wygląd lub zredukować niechciane blizny. Kiedy jeszcze stosuje się zabiegi laserem picosekundowym, a także jakie można osiągnąć efekty? Zapraszamy do lektury.

Laser picosekundowy 

Nowatorska technologia, która wykorzystuje najkrótszą wiązkę laserową, tak zwaną pikosekundę zrewolucjonizowała medycynę estetyczną. Zabiegi laserem picosekundowym wyróżniają się tym, że kontakt światła laserowego ze skórą jest minimalny, obecnie najkrótszy z możliwych. Dzięki temu cały zabieg jest szybki, a do tego skuteczny i w zasadzie bezbolesny.

Technologia zastosowania super krótkich impulsów – 450 pikosekund bardzo mocno ogranicza efekt cieplny, który wytwarza się w tkankach, dzięki temu skóra się nie czerwieni i nie powstaje nadmierny stan zapalny. Spora część zabiegów wykonywanych laserem picosekundowym nie wymaga zatem podawania znieczulenia. Można jednak zastosować znieczulenie miejscowe, na przykład podczas działania na nieco większą powierzchnię skóry (usuwanie sporego tatuażu). Oczywiście ból jest również sprawą indywidualną każdego człowieka, dlatego niektórzy mogą odczuwać nieco większy dyskomfort podczas przeprowadzania zabiegów, a inni mniejszy. Nie jest to jednak ból nieznośny czy wymagający zastosowania środków doraźnych, w postaci zastrzyków.

Wskazania do zabiegu

Laser picosekundowy – efekty

Efekty zabiegu są uzależnione od tego, jakie miał on przeznaczenie. Jeśli miała to być likwidacja blizn lub przebarwień, już po kilku dniach, tuż po zejściu opuchlizny, skóra staje się nieco gładsza, a także zyskuje jędrność i elastyczność. Podobnie jest w przypadku tatuaży, trzeba jednak pamiętać, że aby całkowicie usunąć sporych rozmiarów tatuaż, konieczne jest umówienie kilku sesji.

Jeśli natomiast przeznaczeniem zabiegów laserem picosekundowym było odmłodzenie skóry, z pewnością efekty będą widoczne po mniej więcej miesiącu. Skóra staje się bardziej wyrównana i gładsza, a kolor jednolity. 

Zabiegi wykonywane laserem picosekundowym są nowatorską metodą  usuwania między innymi blizn, tatuaży, przebarwień. Metoda ta jest praktycznie bezbolesna, a także bardzo szybka. Pierwsze efekty widoczne są już zwykle po kilku dniach.

" Dr Legrand to miejsce, w którym dbamy o zdrowie i urodę!"

Scroll to Top