RETIX C

Poznaj sekrety RETIX C Lublin

Jedna z najskuteczniejszych w kosmetologii estetycznej terapia anti-aging twarzy, szyi, dekoltu i ciała. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Bezpieczeństwo i skuteczność składników aktywnych zawartych w preparatach zostały potwierdzone badaniami klinicznymi i naukowymi. To sprawia, że preparaty i zabieg RETIX C są rekomendowane przez lekarzy.

Główny „bohater” tego zabiegu – RETINOL – czysta postać witaminy A, to jeden z najskuteczniejszych składników wpływających na odmłodzenie i zagęszczenie skóry.
Jego działanie wspomaga witamina C i antyoksydanty niezwykle ważne w zapobieganiu starzeniu skóry i procesach jej odnowy.

Wskazania do zabiegu

Efekty

Składniki aktywne:

Retinol – silnie odmładza, zagęszcza, nawilża i rozświetla skórę
witamina C – w stabilnej, lewoskrętnej postaci działa antyoksydacyjnie i rozświetlająco
kompleks antyoksydantów – odmładzają oraz chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, reakcjami utleniania

Zabieg wykonuje się w serii 3 – 5 zabiegów co około 14 – 28 dni ( czas kolejnego zabiegu ustalany jest indywidualnie)

Smart DNA Therapy – jak wygląda zabieg?

To całoroczna, silnie antyoksydacyjna terapia przywracająca skórze właściwe napięcie, rozświetlenie i wyraźnie młodszy wygląd, doskonale tolerowana nawet przez skórę wrażliwą i naczyniową. Zabieg składa się z dwóch etapów:

Etap 1 – Ferucell Protect AOX Peel

To zaawansowany peeling kwasowy do silnej stymulacji przeciwstarzeniowej oraz niwelowania oznak starzenia egzogennego. Formuła produktu opiera się na kwasie ferulowym i peptydowym promotorze jego działania oraz czynniku wzrostu TGF β2 o identycznym szlaku metabolicznym jak retinoidy. Zastosowanie peelingu ułatwia absorpcję składników aktywnych zawartych w etapie 2 oraz zabezpiecza skórę przed przyszłymi oznakami starzenia. Składniki stosowane w tym etapie:

 • Kwas ferulowy – silny antyoksydant, zabezpiecza komórki poddane działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenie środowiska. Jego działanie polega na eliminowaniu reaktywnych form tlenu, blokowaniu działania wolnych rodników, inhibicji enzymów z grupy oksydaz oraz chelatowaniu jonów metali, np. miedzi.
 • Acetyl Tetrapeptide-2 – promotor peptydowy wzmacniający działanie kwasu ferulowego. Jego ultrawysokie właściwości antyoksydacyjne w porównaniu z dostępnymi formami witaminy C potwierdzono w badaniu TEAC (Trolox Equivalent Antioxidant Capacity).
 • Floretyna – jako naturalny flawonoid hamuje działanie MMP-1 (enzymów proteolitycznych zdolnych do degradacji praktycznie wszystkich podtypów kolagenu) oraz tyrozynazę melanocytów, w efekcie wzmacniając mechanizmy naprawcze i korygując widoczne oznaki starzenia komórkowego.
 • Czynnik wzrostu TGF β2 (Nicotiana Benthamiana Hexapeptide-40 Sh-Polypeptide-76) – tak samo jak retinoidy, bierze udział w aktywacji szlaku metabolicznego prowadzącego do produkcji kolagenu typu I, nie wykazuje właściwości fotouczulających.
 • Kwasy AHA (mlekowy, cytrynowy, jabłkowy) – wpływają na proces keratynizacji skóry oraz spójność korneocytów w efekcie spowalniając proces starzenia. Dodatkowo kwas cytrynowy działa wybielająco oraz wspomaga działanie antyutleniaczy.

Etap 2 – Ferucell Protect Meso Peptide Coctail

Po peelingu wykonywana jest mezoterapia mikroigłowa z użyciem koktajlu zawierającego mieszankę peptydów wzmocnionych kwasem ferulowym o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, potwierdzonych w badaniach in-vitro. Synergia działania składników aktywnych chroni komórki skóry przed uszkodzeniami DNA spowodowanymi czynnikami egzo- i endogennymi, a dzięki zawartości peptydów neutralizuje wolne rodniki, odwracając oznaki fotostarzenia się skóry. W tym etapie stosowane są następujące składniki:

 • Kwas ferulowy.
 • Acetyl Tetrapeptide-2.
 • Acetyl Hexapeptide-51 AMIDE– heksapeptyd, naśladuje aktywność białek, zwiększając ekspresję genów, uczestniczy w takich procesach jak proliferacja komórek oraz naprawa DNA.
 • Diaminopropionoyl Tripeptide-33– zapobiega uszkodzeniom DNA i białek spowodowanym bezpośrednio lub pośrednio przez promieniowanie UV.
 • Kompleks naturalnych składników (ekstrakt z liści oliwnych i jujuby oraz polisacharyd Levan) – poprzez aktywację proteasomu – naturalnego systemu recyklingu w komórkach skóry, który z wiekiem ulega spowolnieniu – zwiększa jej odporność na stres, poprawia nawilżenie i stymuluje odnowę komórek skóry.
 • Oligopeptide-1 – roślinny czynnik wzrostu, wpływa na aktywację szlaków metabolicznych biorących udział w syntezie białek i regeneracji komórek, zapewniając skórze dojrzałej zwiększenie elastyczności i jędrności.
 • Dwa rodzaje niskocząsteczkowych kwasów hialuronowych– odpowiadają za utrzymanie prawidłowego nawilżenia i napięcia, a także pobudzają proliferację fibroblastów i indukują syntezę endogennego HA, kolagenu i elastyny.

Dla osiągnięcia optymalnych efektów zalecane jest wykonanie serii 3 zabiegów, w odstępie 10-14 dni oraz stosowanie Ferulic Triple-C serum jako pielęgnacji domowej.

Wskazania do zabiegu Smart DNA Therapy

To zabieg polecany praktycznie każdej osobie świadomie dbającej o młodość skóry, jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Jego ogromną zaletą jest wysoka tolerancja nawet przez skóry problematyczne, a także możliwość wykonywania zabiegu przez cały rok. Szczególnie jednak terapia polecana jest w przypadku następujących wskazań:

Retix. C EYE PLUS

Retix. C EYE PLUS to profesjonalny, całoroczny zabieg anti-aging dedykowany skórze okolicy oczu. Kompleksowa terapia odmładzająca oraz niwelująca niedoskonałości skóry jak zmarszczki, cienie, „worki pod oczami”, brak napięcia i suchość skóry.

Zabieg Retix.C EYE PLUS składa się z trzech preparatów i etapów. Dzięki unikalnej kombinacji składników aktywnycho synergicznym działaniu skóra wokół oczu odzyskuje młodzieńczy blask, właściwe napięcie i wygładzenie już po 1 zabiegu!

Wskazania do zabiegu

Przeciwwskazania

RETIX.C zabieg RETIGLOW

Retix C Retiglow Peel – to zabieg całoroczny zawierający koktajl kwasowy o szerokim spektrum zastosowania: rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry, przebarwienia, antyoksydacja i starzenie się skóry.

Składniki aktywne:

 • 28 % Kwas mlekowy – zwiększa nawilżenie skóry poprzez stymulację produkcji ceramidów, wykazuje właściwości antybakteryjne i oczyszczające
 • 10 % Kwas glikolowy – wpływa na proces keratynizacji i regeneracji naskórka, wyrównując strukturę skóry. Stymuluje fibrolasty do produkcji kolagenu, glikozaminoglikanów i elastyny, co prowadzi do poprawy jędrności i elastyczności skóry
 • 5 % Kwas cytrynowy – zapewnia efekt rozświetlenia, rozjaśnia przebarwienia a także zwiększa sprężystość skóry
 • Kwas ferulowy – naturalny antyoksydant, który działa synergistycznie w połączeniu z witaminą C, jednocześnie ją stabilizując
 • Tripeptydy – zwiększają produkcję kolagenu, w tym kolagenu typu I i III, nazywanego kolagenem młodości.

Unikalna kompozycja składników aktywnych zapewnia natychmiastowe efekty w postaci wyraźnie napiętej, aksamitnej skóry o wyrównanym kolorycie.

Efekty

Wskazania

Przeciwwskazania

RETIX.C zabieg RETIBOOSTER

Zabieg RETIBOOSTER with Retinol TGF Activator to wielokierunkowa, odmładzająca terapia kosmetyczna, zapewniająca efekt “nowej skóry” tzw. „baby face” i jej odbudowę na poziomie komórkowym. Zabieg o szerokim spektrum działania anti-aging, redukujący przebarwienia i zmiany potrądzikowe, rozszerzone pory i zaskórniki. Głównym składnikiem aktywnym jest 6% Retiboosting Complex stanowiący unikalne połączenie retinolu z czynnikiem wzrostu (TGF-β), który boostuje działanie retinolu, ale jednocześnie łagodzi podrażnienia wywołane jego działaniem. Dzięki temu terapia ma łagodniejszy przebieg od tradycyjnych kuracji z retinolami, a jednocześnie działa jeszcze silniej na skórę. Odmładzające działanie jest wzmocnione za sprawą koktajlu rozświetlających antyoksydantów: witaminy C w połączeniu z kwasem ferulowym, mlekowym oraz niacymidem.

Wskazania

Korzyści

Składniki aktywne

 • 6% Retiboosting Complex zawiera składnik aktywujący dla transformującego czynnika wzrostu beta (TGF-B) oraz retinol, które wykazują innowacyjną synergię w przeciwdziałaniu skutkom starzenia się skóry na poziomie molekularnym. W skład kompleksu wchodzą też: kwas mlekowy, wit. E, hydrolat z kwiatu pomarańczy oraz roślinne składniki rozjaśniające.
 • Witamina C w połączeniu z kwasem ferulowym, mlekowym oraz niacynamidem działa silnie antyoksydacyjnie i rozświetlająco. Ponadto neutralizuje reaktywne formy tlenu wytwarzane w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne i czynniki środowiskowe. Optymalnie skomponowany mix składników aktywnych natychmiast napina i rozświetla skórę.

Skuteczność Retix C Retibooster potwierdzona badaniami

Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu Retix.C RETIBOOSTER with Retinol TGF Activator została potwierdzona w badaniach aplikacyjnych i aparaturowych – Raport nr 2020/11/0658-3a:

 • 90% rozjaśnia i rozświetla skórę
 • 80% zwiększa napięcie i elastyczność
 • 70% ujędrnia i wygładza
 • 70% regeneruje i daje efekt liftingu

" Dr Legrand to miejsce, w którym dbamy o zdrowie i urodę!"

Scroll to Top