Leczenie trądziku Lublin

Do najczęściej spotykanych chorob w praktyce deramtologicznej należą trądzik pospolity i trądzik różowaty

Trądzik pospolity to powszechna przypadłość skóry najczęściej spotykana w okresie dojrzewania, oraz coraz częściej występująca choroba dermatologiczna także u osób dorosłych. Dotyczy ona około 80 % populacji w okresie do 35 roku życia. Trądzik pospolity dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Objawy są przewlekłe, uporczywe, nawrotowe i niejednokrotnie czynią szpecące zmiany na całe życie. Trądziku, jak i pozostające po nim blizny potrądzikowe, ciągną za sobą również szereg psychologicznych aspektów: problemy w zakresie samooceny, identyfikacji z grupą rówieśników, natomiast w dorosłym życiu są przyczyną kompleksów, które również wpływają na społeczne funkcjonowanie.

W przeciwieństwie do trądziku pospolitego, trądzik różowaty występuje po 40 roku życia, głównie dotyczy kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Wykwity trądzikowe pojawiają się na podłożu zmian naczyniowych typu rumień i naczynka. U mężczyzn trądzik różowaty występuje rzadziej, natomiast częściej dochodzi u nich do poważnych powikłań typu zmian ocznych i kalafiorowatego przerostu nosa, wymagających leczenia okulistycznego i chirurgicznego. Trądzik różowaty dotyka coraz młodszych ludzi i staje się problemem coraz bardziej powszechnym. Z racji tego, że trądzik różowaty dotyka w dużej mierze kobiet, to one borykają się z próbami przykrycia zaczerwienionych policzków, które nieleczone w dalszym etapie przybierają postać nierówności i żaden makijaż nie jest w stanie sprawić, że skóra będzie wyglądała gładko i estetycznie.

Nowoczesne leczenie wiąże się ze stosowaniem tzw. terapii łączonych. Polega ono na dobraniu odpowiedniej, minimalnej farmakologii, połączonej z laseroterapią i intensywną pielęgnacją domową. Dzięki czemu uzyskujemy nieosiągalne dotychczas w inny sposób efekty kliniczne, połączone z niskim ryzykiem działań niepożądanych. Polecanymi zabiegami na leczenie trądziku to: