Zastosowanie peelingów kwasowych w kosmetyce profesjonalnej

Jakie jest zastosowanie peelingów kwasowych ?

Peelingi kwasowe mają bardzo szerokie spektrum działania, wspomagają leczenie chorób skóry, umożliwiają usunięcie blizn i przebarwień, oczyszczają, nawilżają i sprawiają, że twarz wygląda młodziej.

Jakie peelingi kwasowe cieszą się szczególną popularnością wśród pacjentek i pacjentów w różnym wieku? Poniżej garść informacji na ten temat.

Peelingi kwasowe ‒ rodzaje i zastosowanie

Kwas azelainowy

Kwas azelainowy, znany także pod nazwą azelac peel, jest naturalnie wytwarzany przez będące częścią fizjologicznej flory skórnej drożdże Malassezia furfur. Ów kwas działa wielokierunkowo, pozytywnie wpływa na kondycję skóry i usuwa różnego typu niedoskonałości. Kwas działa przeciwzapalnie, zmniejsza ryzyko infekcji, ma właściwości złuszczające, hamuje nadmierne wydzielanie sebum, blokuje powstawanie odpowiedzialnej za nieregularny koloryt skóry melaniny, ceniony jest także za działanie antyoksydacyjne.

Kiedy w szczególności zalecana jest terapia z zastosowaniem kwasu? Taki zabieg wskazany jest w przypadku osób zmagających się z takimi chorobami i niedoskonałościami, jak:

-trądzik, w tym także trądzik różowaty

-skóra z łojotokiem

-rumień

-przebarwienia

-skóra zmęczona i szara

Rezultaty:

Jakich rezultatów można spodziewać się po wykonaniu zabiegów z wykorzystaniem kwasu azelainowego? Wymienić tutaj możemy:

-wyrównanie powierzchni skóry

-wyrównany koloryt skóry

-rozjaśnienie przebarwień pozapalnych

-minimalizacja stanów zapalnych

-usunięcie krostek, grudek i zaskórników

-obkurczenie ujść gruczołów łojowych

-zmniejszenie łojotoku

Jeśli zabiegi z wykorzystaniem kwasu azelainowego przeprowadzane są z zachowaniem wszelkich procedur, efekty uboczne nie powinny wystąpić. Aby uzyskać zadowalające rezultaty, konieczna jest seria zabiegów – szczegóły dotyczące tej kwestii dobrze ustalić z lekarzem. Zaleca się, aby była seria około 6 zabiegów, 1 zabieg co 7 dni. Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe.

Kwas ferulowy

Kwas ferulowy, inaczej ferulac peel, to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Ów kwas naturalnie występuje w ziarnach zbóż, na przykład w pszenicy, życie, kukurydzy.

Kwas ferulowy ma właściwości przeciwutleniające, dezaktywuje wolne rodniki, pobudza syntezę włókien elastynowych i kolagenowych, zapobiega przedwczesnemu, wywołanemu czynnikami zewnętrznymi starzeniu się skóry ‒ do takich czynników zaliczamy zanieczyszczenia, stres nadmierne promienie UV. Kwas może być stosowany o każdej porze roku.

Wskazania:

-fotostarzenie skóry

-starzenie skóry wywołane czynnikami zewnętrznymi

-przebarwienia posłoneczne i hormonalne

-rumień

-cera trądzikowa

Efekty:

-młodziej wyglądającą skóra

-lepsza kondycja skóry

-złagodzenie stanów zapalnych

Wśród przeciwwskazań do zabiegu znajdują się

-ciąża

-karmienie piersią

-kuracja izotretynoiną

-choroby nowotworowe

Kwas retinowy z witaminą C, tzw yellow pell

Kwas retinowy z witaminą C, tak zwany yellow pell, cieszy się bardzo dużą popularnością i jest jednym ze skuteczniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. Ze względu na procedurę przeprowadzania zabiegu, wspomniany powyżej kwas może oddziaływać na naskórek na różnych poziomach. Ów kwas działa złuszczająco, stymulująco i pomoga w pozbyciu się wielu niedoskonałości skóry.

Wskazania:

-zmiany potrądzikowe

-przebarwienia powierzchniowe

-fotostarzenie

-zwiotczenie skóry

-nierówna faktura skóry

-przebarwienia hormonalne

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegach z kwasem retinowym z witaminą C? Przede wszystkim wymienić tutaj możemy takie rezultaty, jak:

-niwelacja zmarszczek

-odżywienie skóry

-wyrównany koloryt skóry

-rozjaśnione przebarwienia

-spłycenie blizn

-poprawa elastyczności skóry

Przeciwwskazania do zabiegu to przede wszystkim:

-ciąża

-karmienie piersią

-aktywna opryszczka

-alergie skórne

-aktywne zakażenie skóry

Podsumowanie

Zastosowanie peelingów kwasowych, między innymi kwasu azelainowego, kwasu felurowego, kwasu retinowego z witaminą C to sposób, by pozbyć się wielu niedoskonałości skóry, zyskać młodszy i atrakcyjniejszy wygląd, a co za tym idzie, większą pewność siebie.

Scroll to Top